Reštaurácia ORIGIN

Logo-origin-restauracia-lucenec

SPOZNAJTE NÁS

Voláme sa Lukáš a Dominika. Obaja sme rodákmi z Lučenca a z toho pramení aj náš názov “Origin”, v preklade pôvod. Po niekoľkých rokoch spoločného života vo Švajčiarsku sme sa rozhodli vrátiť domov a vytvoriť spolu niečo, čo bude slúžiť komunite, ktorá nám je veľmi blízka, a zároveň bude reprezentovať našu vášeň pre gastronómiu, v ktorej sa obaja pohybujeme už dlhé roky. Aj práve pre to sme sa rozhodli otvoriť reštauráciu, v ktorej chceme spoločne s vami zdieľať kulinárske zážitky. Veríme, že kombinácia lásky ku gastronómii a našich skúseností prinesú do nášho rodného mesta miesto, v ktorom sa ľudia budú stretávať za účelom užitia si skvelého jedla a príjemnej atmosféry.

restauracie-origin-lucenec-majitelia
origin-restauracia-sefkuchar-lucenec

SPOZNAJTE NÁŠHO ŠÉFKUCHÁRA

Vyše desať rokov pôsobil vo Švajčiarsku, kde po čase našiel svoju vášeň pre špičkovú gastronómiu a vypracoval sa na pozíciu souschefa vo fine dining (zážitkovej) reštaurácii ocenenej bedekrom Gault & Millau. Jeho najväčším úspechom bolo umietnenie sa na 4. mieste v súťaži najlepších mladých kuchárov vo Švajčiarsku Marmite youngster 2023. Počas svojho pôsobenia v tejto krajine mal možnosť spoznať rôznych šéfkuchárov, aj tých ocenených Michelinom, od ktorých sa veľa naučil a motivovalo ho to k budovaniu vlastnej kariéry šéfkuchára.

origin-restauracia-sefkuchar-lucenec

SPOZNAJTE NAŠU MANAŽÉRKU

Dominika vyštudovala ekonomiku a riadenie podnikov cestovného ruchu na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a po inžinierskych štátniciach hneď vycestovala do Švajčiarska. Jej prvé kroky v tejto krajine viedli do Lucernu, kde absolvovala kurz sprostredkovaný Swiss Hospitality Academy na Business and Hotel Management School. Následne takmer 5 rokov pracovala v gastronómii a hotelierstve a vypracovala sa na pozíciu asistentky majiteľa hotela, ktorej súčasťou bolo riadenie hotela a hotelovej reštaurácie.

ogirin-restaruacia-managerka-dominika-lucenec
Scroll to Top